Filmy surrealizm, relacja ojciec-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje surrealizm, relacja ojciec-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mała syrenka

5,3
6,3
To popularna historia pięknej, odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki - najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona - króla mórz i oceanów. Fascynacja światem ludzi ciągnie ją na powierzchnię, gdzie trafia na przystojnego księcia Eryka i z miejsca się w nim zakochuje. Mimo wszelkich zakazów, Ariel podąża za głosem serca i zawiera pakt z podstępną morską wiedźmą Urszulą. Syrenka będzie mogła żyć na lądzie, ale cena okaże się bardzo wysoka.

Stalker

7,3
W obrazie tym, zrealizowanym na motywach powieści Braci Strugackich "Piknik na skraju drogi", akcja toczy się w bliżej nieokreślonej zamkniętej Strefie. Podobno istnieje tam komnata, która spełnia marzenia. W podróż do komnaty udaje się modny Pisarz i poważany Profesor – każdy z nich ma swoje powody, o których woli jednak nie mówić. Ich przewodnikiem staje się tajemniczy Stalker – "ni to jurodiwy, ni to apostoł nowej wiary"...
Większość kolacji w domu Bucketów to cienki kapuśniak, którym mały Charlie z radością dzieli się ze swoją matką, ojcem i wszystkimi dziadkami. Ich dom jest mały, pochylony i niezbyt ładny, lecz z całą pewnością nie brakuje w nim miłości. Każdego wieczora, ostatnią rzeczą, jaką Charlie widzi przez swoje okno, jest wielka fabryka. Zasypia marząc o tym, co może być w środku. Od niemal piętnastu lat nikt nie widział, by z fabryki wychodził chociaż jeden robotnik, nikt też nie widział samego Willy'ego Wonka, choć - w tajemniczy sposób - fabryka nadal produkowała olbrzymie ilości czekolady, którą wysyłano do sklepów na całym świecie. Pewnego dnia Willy Wonka ogłosił ważną wiadomość. Otworzy bramy swojej fabryki i wyjawi "wszelkie swe tajemnice i czary" pięciu szczęśliwym dzieciom, które znajdą złote kupony, ukryte w opakowaniach pięciu losowo wybranych batoników czekoladowych Wonka.


Ameryka, lata 30. ubiegłego wieku. Ostateczna bitwa pomiędzy siłami Dobra i Zła zbliża się nieubłaganie, a Ben Hawkins i Brat Justin staną w tym starciu, by walczyć przeciwko sobie. Po śmierci matki 18-letni Ben Hawkins, oskarżony o morderstwo członek gangu, znajduje schronienie w podróżującej po kraju trupie cyrkowców, której szefem jest tajemniczy mężczyzna nazywany przez podwładnych "Dyrektorem". Od tej pory towarzyszami Hawkinsa będą między innymi karzeł, kobieta z brodą oraz siostry syjamskie. Jednak i Ben okazuje się osobą wyjątkową. Chłopak odkrywa u siebie zdolność uzdrawiania ludzi. Wydaje się, że dzięki niemu Dobro wreszcie zagości w umęczonym Wielkim Kryzysem kraju. Jednak Dobro nie może istnieć bez Zła... W kalifornijskim mieście Mintern nikczemny brat Justin Crowe zaczyna doświadczać apokaliptycznych wizji i snów. Duchowny jest przekonany, że oto przemówił do niego sam Bóg. Kiedy więc do Mintern przybywa uzdrowiciel Ben Hawkins, brat Jenkins bierze go za wysłannika szatana i wypowiada mu wojnę. Niebawem obaj przekonają się jednak, że są elementami toczącej się od wieków wojny pomiędzy siłami Dobra i Zła.

Angelo

7,0
Afrykański emigrant zostaje wybrańcem pewnej Hrabiny, która pragnie czarnego chłopca „uczynić człowiekiem”. Angelo ma świecić przykładem: udowodnić, że wychowanie pod okiem „oświeconych Europejczyków” skutkuje ogładą i podporządkowaniem „dzikiego”. Wiele lat później wybielony kulturowo Afrykańczyk wiąże się z białą kobietą.
Adaptacja baśni o przygodach królewny (Catherine Deneuve), która przed natarczywą miłością własnego ojca (Jean Marais) uciekła do sąsiedniego królestwa i przyodziana w oślą skórę pracowała jako świniarka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…